Fen Bilimleri Eğitim Kurumları Tarihçe

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları

Eğitim-Öğretimde 50.Yıl

1964 yılında kurulan Fen Bilimleri, ülkemizin ilk üniversite hazırlık kurumudur. Fen Bilimleri Dershanesi kurulduğundan beri her yıl, öğrencilerinin sınavlarda elde ettiği başarılarıyla ve Türkiye dereceleriyle dershanecilikte başarının, disiplinli çalışmanın ve kurumsal kimliğin marka değeri olmuştur.

Fen Bilimleri Dershanesi, 1997 yılında Nazmi ARIKAN tarafından alındığında İstanbul Beşiktaş’ta tek şube olarak faaliyet gösteren bir kurumdu.

  • 1999 yılında Bakırköy şubesi açıldı.
  • 2000 yılında Kadıköy şubesi açıldı.
  • 2002 yılında Kadıköy’de ikinci şube açıldı.

Ve Fen Bilimleri 2012 yılında İstanbul’da 25, Türkiye genelinde ise 80 şubeye ulaştı. Fen Bilimleri Dershanesi, Üniversite Hazırlıktaki birikimini Liselere Hazırlıkta da değerlendirerek 2002 yılında ilk liselere hazırlık kursunu Bakırköy’de açtı. Bugün, Fen Bilimleri’nin İstanbul’da 21, Türkiye genelinde ise 77 Liselere Hazırlık şubesi vardır.

“Eğitim, ciddi kurumların işidir.” sloganı, Fen Bilimleri’nin kuruluş sloganıdır. Dershanemizin eğitim-öğretimdeki başarılı geleneği ve istikrarlı yükselişi, bu sloganın hayata geçirilmesinin ürünüdür.

Fen Bilimleri Dershanesi’ni devralmadan önce MEF Dershanesi’nde Fizik Öğretmeni ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Kurucumuz Sayın Nazmi ARIKAN 2010 yılında Fen Bilimleri Dershanesi’nin yönetimini oğullarına devretti.

2010 yılından beri Fen Bilimleri Dershanesi’nin Genel Müdürlüğü’nü Kurtuluş ARIKAN, Yayın Genel Müdürlüğü’nü ise Kazım Onur ARIKAN yapmaktadır. Kurucumuz Sayın Nazmi ARIKAN 2011 yılında Fen Bilimleri Okulları’nı açtı. Kartal-,Yakacık’ta açılan ilk Fen Bilimleri okulundan sonra Kırklareli’nde ve İstanbul-Ataşehir’de açılan Fen Bilimleri okullarının sayısı önümüzdeki yıllarda daha da artacak ve binlerce yaşam yaratıcısı Fen Bilimleri okullarında yetişecektir.

Fen Bilimleri eğitim kurumları, çağdaş ve modern eğitim anlayışıyla ülkemizin en seçkin eğitim-öğretim kurumlarından biri olmanın gururunu yaşamaktadır.