Ortaokul Eğitim Programı

Ortaokul gruplarında 3 temel amaca yönelik çalışırız:

  • Öğrenciyi akademik temeli oturmuş, matematiksel düşünür hale getirmek.

  • Bilimsel düşünce ve üretici yapı kazandırmak.

  • Sanatsal ve bedensel yeteneklerini keşfedip bu yönde öğrenciyi teşvik etmek.

5.SINIFLARDA YOĞUN İNGİLİZCE

18 saatlik pratik İngilizce eğitimi ile yıl sonuna dek Anlama ve Konuşma becerilerini yeterli hale getirip Pearson ve Cambridge seviye ölçme sınavlarında uluslar arası akreditasyon kazanmalarını hedefleriz. Matematik, Fen Bilgisi, Türkçe gibi temel akademik derslerde ek programlarla 5 ve 6.sınıf müfredatını tamamlarız.

ROBOTİK VE KODLAMA

Üreten görerek yaşayarak öğrenen gençler yetiştirmek amacıyla, özel Robotik laboratuarımızda bilgisayar programlama , algoritma, bilgisayar kontrollü hareket sağlayan robotlar yapma konusunda iddialı bir çalışmamız mevcuttur.

OKUMA SAATİ

Türkçe dersi, Dilbilgisi, Paragraf ve Okuma olarak bölümlenerek verilir. Okuma bölümünde verilen okuma listesindeki kitaplar önceden okutularak öğrenciden sunum istenir. Yıl boyunca sadece Edebiyat değil, Matematik, Fizik gibi farklı bilim dallarına ait eserlerden ortalama 20 kitap okutulur ve irdelenir.

MATEMATİKSEL OKURYAZARLIK DERSİ

Son yıllarda ortaya çıkan düşünen problem çözen öğrenci anlayışına uygun olarak Sayısal ve Sözel Mantık ve Matematik problemlerinin çözümlemeleri, düşünce yapılarını oluşturmayı ve geliştirmeyi amaçlayan Türkiye’de ilk kez Rize Fen Bilimleri Okullarında uygulanan dersimizdir.

ORTAOKULU 3 YILDA BİTİRİYORUZ

Ortaokul müfredatı işlenirken her yıl bir sonraki yıla ait müfredat konuları işlenir. Böylece öğrencilerin bilgi düzeyi üst noktalara çekilir. 8.sınıf tamamen tekrar ve yerleştirme sınavları hazırlıklarına ayrılır.

8.SINIF NİTELİKLİ HAZIRLIK SINIFI

8.sınıf üst düzey bir tekrar sınıfıdır. Son sınıfta öğrencilerin liseye yönelik sağlam temellerinin oluşması ve lgs sınavında iyi bir noktaya gelmeleri için zorluk derecesi yüksek teorik ve partik çalışmalar ve çok sayıda deneme sınavından oluşur. Fen bilgisi derslerinin fizik ve kimya dersleri branş öğretmenleri tarafından lise düzeyinde tekrar verilir.